Stretli ste sa už s človekom, ktorý rozprával príliš pomaly a vy ste čakali kedy konečne dopovie a čo bude vlastne pointou? Alebo naopak, stretli ste sa s človekom, ktorému to doslova mlelo ako mlynček na mäso? Až ste sa divili, že niekto tak rýchlo dokáže vôbec rozprávať?
A pýtate sa, čo s tým má numerológia?
Nuž numerológia rozpoznáva dva základné typy ľudí. Racionálny a emocionálny. V komunikácii sa to prejavuje tak, že jeden rozpráva rýchlo a druhý pomalšie. Energia, v ktorej sa narodili je hĺbavejšia a pomalšia na rozdiel od dynamickej energie, pre ktorú je dôležité všetko rýchlo vybaviť a pohnúť sa ďalej.
Ukážem vám to na krátkom príklade, kde racionálny typ bude znázorňovať „podnikateľ“
Emocionálny typ bude znázorňovať „pán profesor“
No a čo, tak jeden hovorí rýchlo a iný zas pomaly
Prvá vec, ktorú si každý človek všimne je rýchlosť a dynamika reči. Podľa nej často podvedome vieme, či nám ten človek sedí alebo nie. Či si získal naše sympatie alebo nie. A buď sa ho rozhodneme počúvať aj ďalej, alebo sa na niečo vyhovoríme a z konverzácie vycúvame. Poznáte to?
Ak vy samy rozprávate rýchlejšie, nevadí vám to. A zas naopak, ak niekto rozpráva pomalšie a stretne niekoho, kto rozpráva rovnakou dynamikou reči, majú si čo povedať a konverzácia môže byť prínosná pre obe strany.

Problém prichádza v opačnom prípade
To, čo nás často irituje na tej druhej strane, je práve rýchlosť vyjadrovania. Keď niekto prirodzene rozpráva rýchlo, napr. taký „podnikateľ“ a stretne sa s pánom „profesorom“, ktorý sa mu snaží pomalou rečou a obšírne podať svoj pohľad na vec. „Podnikateľ“ by najradšej už sám doplnil nie len slová, ale aj celé vety či rovno pointu za pána „profesora“, len aby sa posunul už ďalej.
Problém môže nastať, ak by tento „podnikateľ“ chcel pánovi „profesorovi“ niečo ponúknuť a predať. A to denne svojmu okoliu bez toho ,aby sme si to uvedomovali, predávame druhým svoje myšlienky, nápady a skúsenosti. Keďže každý má inú dynamiku reči aj inak rozmýšľa. Pre „pána profesora“ nebudú zrozumiteľné všetky tie fakty a čísla, štatistky a dôvody, prečo by si mal kúpiť ponúkaný produkt. No a nakoniec „podnikateľa“ odmietne so slovami „ ja vám, ale vôbec nerozumiem.“ Netrápte sa, ja to aj tak nepotrebujem“ Stalo sa vám to už? Že ste niekomu čosi rozprávali, ale tá druhá strana nič? Žiadna reakcia? Akoby ste nerozprávali po slovensky?
Ale ak by sa „podnikateľ“ prispôsobil dynamike „profesora“, spomalil by reč a zmenil rétoriku na tú „jeho“ tak by isto uspel. Pretože, ak by si uvedomil, že „pán profesor“ potrebuje mať z toho produktu zážitok, že potrebuje v ňom vyvolať emóciu, ako by sa cítil, ak by mal tento produkt, nech si predstaví aké by to bolo mať tento produkt a čo by s ním všetko dokázal urobiť? Komu by ho požičal atď…
Ide to aj naopak...
Povedzme, že by „pán profesor“ prišiel na stretnutie, kde si má obhájiť svoj vedecký výskum. Rozprával by o tom, aké problémy to ľudom vyrieši, ako sa im skvalitní život a neustále sa uisťuje, či druhá strana rozumie, čo vraví. Lenže druhá strana je „podnikateľ“ ktorý chce poznať výhody, či sa mu oplatí do toho investovať, koľko zisku by z toho mohol mať a ako si to predstavuje pán profesor aplikovať do praxe. Lenže „pán profesor“ nerozumie. Veď on vravel, aký úžasný pre spoločnosť prospešný výskum urobil a teraz je dôležité to dostať medzi ľudí.
Vnímate tie dva odlišné zámery komunikácie? Jeden chce jedno, a druhý zas druhé. Jeden nerozumie druhému a hoci sa rozprávajú o jednej a tej istej veci, akoby obaja mysleli na inú vec. Nastáva komunikačný šum a pokiaľ „pán profesor“ nezmení svoju rétoriku na faktickú a logickú, ktorou rozpráva podnikateľ, neuspeje so svojim výskumom a nedostane sa medzi ľudí.
Spoznali ste v tomto príklade prejav nejakého čísla?
Z numerologického hľadiska ste si prečítali charakter čísla 1 (podnikateľ) a čísla 2 (pán profesor)
„Podnikatelia“ sú ľudia narodení v racionálny deň narodenia začínajúce na 1 (1,10-19 ale aj 3, 5 a 8) a „páni profesori“ sú ľudia narodení v začínajúcom čísle na 2 (2, 20-29 ale aj 6 a 7).
Takže nabudúce ak sa stretnete s niekým, kto rozpráva pomalšie ako vy, viete, že ten človek bude narodený v dvojkový dátum narodenia. Tým pádom už viete čo to znamená a ako bude vhodné zmeniť rétoriku. Potrebujete vzbudiť záujem cez emócie a predstavu aké by to bolo.
Rozprávajte pomaly, pomaly myslite, nechajte ich rozprávať a nemajte vyhranené názory a zamerajte sa na detaily. Uprednostnite dialóg poprípade rozprávajte sa o možnostiach a kompromisoch. Ponechajte im výber. Títo ľudia sa chcú o veciach baviť, pretože emócie, ktoré v nich rozhovor vyvolá sú dôležité. Podstatné je, aby mali zážitok z príjemnej atmosféry, dialógu a dobrého vzťahu. Riešte to, čo je tu a teraz, nie koľko tým ušetria a už vôbec nie nátlakom. Zaujímať ich môžu aj recenzie, aký zážitok tým získala druhá strana.
Alebo ak sa stretnete nabudúce s „podnikateľom“, komunikujte presne, jasne a výstižne. Buďte priami. Ukážte koľko tým ušetrí a aké výhody získa. Kalkulujte. Poprípade ukážte tabuľku s výpočtami. Detaily v tomto prípade nie sú zaujímavé. Povedzte im čo potrebujete a ako to potrebujete a dokedy to potrebujete. V komunikácií s týmto typom racionálnej osobnosti potrebujete konať rýchlo a sústrediť sa na výsledok. Nie na cestu.
Dúfam, že sa vám článok páčil a budem rada, ak tomuto blogu dovolíte rásť a podporíte ho svojim likom či komentom a ak by ste mali nejaké otázky, rada vám odpoviem.
Možno vás bude zaujímať aj článok, ako sa vyznať vo významoch v numerológii
alebo Aké výhody má poznanie numerológie 🙂


Dlhoročne sa vášnivo venujem numerológií, pomocou ktorej učím svojich klientov ovplyvňovať osud vlastných detí a dávam im jedinečnú možnosť voľby ako využijú vplyv čísiel pre tvorbu lepšej výchovy a budúcnosti pre ich deti.
Pingback: Ste prvorodení? Pozrite sa, čo ste zdedili od otca - O číslach inak
Pingback: Aké je číslo 11 - O číslach INAK
Pingback: Ak poznáš numerológiu, máš jednoznačne tieto výhody - O číslach INAK